آدرس:رشتتلفن ما:013-33111718ایمیل:info [at] golsarhospital [dot] ir

آموزش بیماران

آموزش بیماران

تأثیر مواد دخانی بر سلامت رواني:

وابستگي رواني (اعتياد) به مصرف دخانیات را می توان ازمهمترین پیامدهای رواني آن دانست . اگر چه استفاده ازمواد دخانی (به علت وجود نیكيوتين ) موجب آرامش كاذب می شود ولي اين موضوع باعث می شود كه فرد، نتواند آنرا به راحتي كنار بگذارد. اين عادت رواني باعث می شود كه شخص تصور كند كه مصرف دخانیات عامل محركي براي انجام كارها و رفع خستگي است. اگر چه خستگي با جواني همساز نيست و نيروي سرشار اين مرحله از زندگي بايد مانع از تجربه خستگي باشد ولي زمينه هاي بروز خستگي از جمله افسردگي و اضطراب می تواند تصور عملكرد خستگي زدايي مواد دخانی را در افراد تقويت كند.

 

مواد دخانی انواع مختلفی دارند .مضرات آنها تنها به استنشاق ترکيبات زیا نبخش موجود در دود آ نها محدود نمی شود. ماهيت اعتيادآور آ نها سبب مي شود تا استفاده كننده و اطرافيان وی مکررادرمعرض عوامل زیا نبخش ياد شده قرار گيرند.

شخص معتاد به دخانیات مقدار زيادي از گازهاي حاصل از سوختن مواد دخانی را به درون ريه خود می کشد. گاز دي اكسيد نيتروژن و مونوكسيدكربن دو نوع از اين گازها هستند كه بسيار خطرناكند .گاز دی اکسید نیتروژن در دود خودروها نیز وجود دارد  اگرچه در دود مواد دخانی مقدار اندكي از اين گاز وجود دارد اما همين مقدار اندک موجب صدمه ديدن بدن مانند واکنش های حساسیتی، دردهای مفصلی واستخوانی، تغییرات خلقی، تغییرات حسی در ناحیه لب ها، درد گوارش و… می شود. مونوکسیدکربن یکی از خطرناکترین گازهای اگزوز ماشین هاست و باعث مسموم شدن و حتی کشته شدن افراد می شود. این گازخطرناك در دود دخانیات نیز وجود دارد.

 

1

ترک سیگار

 

یک حامی برای خود انتخاب کنید:

بهترین انتخاب یک دوست است که سابقا سیگاری بوده باشد و یا یکی از اعضای خانواده. داشتن یک همراه و حامی خوب می تواند در زمان های حساس و دشوار ترک سیگار به شما کمک کند. در برابر داشتن حامی، باید از دوستانی که همواره شما را به مصرف سیگار ترغیب می کنند نیز دوری کنید.

محدود کردن مصرف کافئین:

کافئین اغلب به برخی افراد کمک می کند تا دیر بخوابند و وقتی خسته می شوند نیز آنها را هوشیار می کند. اما اغلب مصرف کافئین باعث می شود که احساس تنش، ترس و اضطراب تشدید شود. اعتیاد شما به نیکوتین می تواند این اثرات را افزایش دهد.

خلق و خوی بد خود را تحمل کنید:

احساسات منفی از جمله استرس، خشم، سرخوردگی در روزهای اول ترک سیگار عادی است. باید بتوانید این خلق و خوی بد خود را کنترل کنید و در صورت نیاز با یک مشاور تماس بگیرید. سعی کنید از بودن با خانواده و دوستانتان لذت ببرید و وقت خود را پر کنید.

دگمه زندگی خود را روشن کنید٬

ترک سیگارمی تواند مهمترین تصمیم زندگی شما باشد.

توصیه هایی برای روزهای سخت اولیه ترک سیگار

خوردن و نوشیدن:

اگر تصمیم به ترک سیگار گرفته اید نوشیدن نوشیدنی ها و خوردن وعده های غذایی کوچک می تواند به شما کمک کند تا تمایل خود را به مصرف سیگار کاهش دهید. البته در این مورد غذاهای سالم و کم کالری را انتخاب کنید تا از افزایش وزن جلوگیری شود. آدامس جویدن نیز می تواند به شما کمک می کند.

به خودتان پاداش دهید:

شما به زودی می توانید از مزایای زندگی بدون سیگار لذت ببرید. لیستی از تغییرات خوب را پس از شروع ترک سیگار برای خود بنویسید. این تغییرات ممکن است شامل کنترل نفس، صرفه جویی در پول، بوی بهتر دهان و بدن، تغذیه بهتر و احساس پر انرژی بودن باشند. هر کدام از این تغییرات را که مشاهده کردید برای ایجاد انگیزه به خودتان پاداش دهید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11111111111

به دلایلتان برای ترک سیگار فکر کنید:

برای جلوگیری از سیگار کشیدن مجدد لیستی از دلایل خود را بنویسید. آن را در همه جا همراه داشته باشید (در آشپزخانه، در محل کار، در کنار آینه و …). لیست را در جاهایی قرار دهید که به آسانی در معرض دید باشد. برخی از کسانی که قبلا سیگاری بوده اند، می گویند زمانی که نوشته دلایل ترک سیگار را کنار عکس های خانوادگی  قرار می دادند، تاثیرش بیشتر بود.

ورزش کنید:

هنگامی که ورزش میکنید،  استرس شما کاهش پیدا می کند. پیاده روی یکی از ساده ترین گزینه هاست. می توانید با توجه به علایق خود ورزشی را انتخاب کنید و روزانه به آن بپردازید.

تقویم خود را پر کنید:

در طی چند هفته اول پس از اینکه تصمیم به ترک سیگار گرفتید، برنامه هایی را که می خواهید یا باید انجام دهید، برنامه ریزی کنید. وقت خود را پر کنید تا از وسوسه کشیدن سیگار دوری کنید.

 

 

دندان هایتان را مسواک بزنید:

یکی از فوائد فوری ترک سیگار این است که دهان شما بوی بهتر می دهد. دندان هایتان را مسواک کنید تا در طول روز احساس تازه بودن داشته باشید و کمتر به سیگار کشیدن تمایل پیدا کنید.

از نوشیدن الکل اجتناب کنید:

نوشیدن الکل یکی از شایع ترین چیزهایی است که افراد را به سیگار کشیدن مجدد ترغیب می کند. بسیاری از مردم نوشیدن الکل را با سیگار کشیدن پیوند می دهند، بنابراین نوشیدن الکل ممکن است سبب شود که سیگار شما دوباره روشن شود.

از مناطق مناسب برای سیگار کشیدن دوری کنید:

وقتی تمایل به سیگار کشیدن پیدا کردید سعی کنید تنها نمانید و به جایی بروید که نمی توانید سیگارتان را روشن کنید – مثلا سینما، کتابخانه و …

تأثیر مواد دخانی بر سلامت جسمي:

مصرف دخانيات یکی  از عوامل خطر مهم و افزايش دهنده باركلي بیمار یها در دنيا به خصوص در ارتباط با بیمار یهای مزمن و غیرواگیری چون بیمار یهای قلبي – عروقي،بیمار یهای تنفسي، سرطان و سكته مغزي است. اين بیمار یها در كنار چاقي و ديابت در مجموع، مسئوول ٥٩درصد از ٥٧ ميليون مرگ و ٤٦ درصد از بار كلي بیمار یهادر دنيا بود ه اند. همچنين دخانيات بزر گترین عامل مرگ قابل کنترل جهان است . در همين رابطه برآورد شده است كه مصرف دخانیات در جهان سالانه باعث مرگ 6 ميليون نفر می شود. برآورد سازمان بهداشت جهاني اين است كه اين تعداد در سال 2030 به 8ميليون نفر بالغ خواهد شد و به دليل اين كه نيمي از اين موارد مرگ در افراد میا نسال و درسنین     بهره وری روي می دهد، می تواند باعث شود كه ٢٠ تا25   سال از عمر افراد 35 تا 61ساله، كاهش يابد.

هولتر مانیتورینگ فشار قلب:

دراین روش دستگاه فشار سنج کوچک و مخصوصی ، ابتدا توسط رایانه برنامه ریزی و تنظیم شده و سپس به بیمار متصل می گردد به نحوی که دائم با وی حمل گردد تا در فواصل و زمانهای تعیین شده به مدت ۲۴ ساعت در حالی که بیمار به فعالیت های معمول و روز مره خود مشغول می باشد ، فشار خون و ضربان قلب وی را اندازه گیری و ضبط نماید . پس از ۲۴ ساعت بیمار به درمانگاه تخصصی قلب باز می گردد . پس از باز کردن دستگاه از بیمار اطلاعات توسط رایانه آنالیز شده و به صورت عددی و جداول مختلف و منحنی نمایش داده شده و یک نسخه تحویل بیمار می گردد. از این روش در موارد زیر استفاده می گردد :

۱- افرادی که با مراجعه به پزشک به علت استرس به طور موقتی و کاذب دچار افزایش فشارخون می گردند

۲- تشخیص نوسانات فشار خون در طول شب وروز

۳- تصمیم گیری برای شروع دارو برای بیماران

۴- بررسی فشارخون در زمان حاملگی

۵- بررسی اثر داروهای تنظیم کننده فشارخون تجویز شده برای بیمار

6- خوردن و آشامیدن بلامانع است

اکوکاردیوگرافی (اکوی قلبی) چگونه صورت می گیرد؟

شما برروی یک تخت به پهلو یا پشت می خوابید . پزشک ژل مخصوصی رابرروی یک پروب می ریزد و آن را روی ناحیه سینه ای شما حرکت می دهد. امواج ماورا صوت تصاویری را از قلب شما و دریچه های آن ایجاد می کنند . دراکوکاردیوگرافی از امواج اشعه ایکس استفاده نمی شود . حرکات قلبی شما بر روی یک صفحه ویدیویی مشاهده می شود . یک نوار ویدیو یا عکس را می توان تهیه نمود در طول تست شما نیز می توانید ویدئو را ببینید . این تست اغلب به کمتر از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد این تست درد و عوارض جانبی ندارد . پزشک شما در مورد نتایج آن با شما صحبت می کند .

هولتر مانیتورینگ ریتم:

هولتر ریتم که در واقع عبارت کامل آن پایشگر نوار قلب است ، برای تشخیص بی نظمی ها و تپش قلب بیمار در طول شبانه روز به کار می رود . در این روش نوار قلب یا کارکرد الکتریکی قلب بیمار در طول 24 تا 48 ساعت در خارج از مرکز درمانی و در حین فعالیت ، استراحت و زندگی روزمره بیمار بر روی یک دستگاه کوچک ثبت و ضبط می شود . این دستگاه ضبط کوچک که تقریبا به اندازه مدلهای بزرگ تلفن همراه است ، توسط تعدادی سیم به چسب هایی روی تنه بیمار چسبانده شده و با وی حمل می گردد .اگر در حین این مدت هرگونه بی نظمی و یا وقوع حوادث قلبی و یا تپش قلب غیر عادی حتی برای چند ثانیه ایجاد شود ، بلافاصله ثبت و ضبط می گردد و سپس توسط پزشک متخصص قلب رویت و مورد بررسی قرار می گیرد . بیمار پس ار 24-48 ساعت به درمانگاه تخصصی قلب بازگشته و پس از جدا کردن الکترودها و سیم ها ، دستگاه هولتر به یک رایانه متصل شده و با آنالیز قسمت های مهم ، نوار قلب نمایش داده می شود و به بیمار تحویل می گردد.

چگونه باید آماده شویم؟

۱- بیمار باید ازلباس های گشاد و یا پیراهن و بلوزی که دکمه هایش در جلوی آن قرار دارد،استفاده نماید.

۲- شب قبل از انجام هولتر حتما استحمام نماید.

۳- در مورد آقایان تراشیدن موهای سینه ضروری می باشد.

در ابتدا قفسه سینه تمیز شده و الکترودها به قفسه سینه بیمار چسبانده می شوند . این عمل کاملا بدون درد انجام می گیرد. تا زمانی که مانیتور از بیمار جدا نشده بیمار باید از استحمام خودداری نماید .سیم ها و الکترودها به هیچ وجه نباید توسط بیمار جدا شود و این امر سبب اختلال در ثبت اطلاعات می گردد . ابزارهایی شامل موبایل ،آهن ربا ،پتوی برقی ، ردیابهای فلزی و مناطق دارای ولتاژ برق زیاد در ثبت داده های هولتر اختلال ایجاد می کند . مراجعین محترم به منظور انجام تست هولتر مانیتورینگ فشار خون یا ریتم باید با دردست داشتن درخواست مشاوره قلب از سایر پزشکان متخصص به پزشکان متخصص قلب این مرکز مراجعه نموده و در صورت لزوم با دستور انجام هریک از تستهای فوق جهت اخذ نوبت به واحد درمانگاخه تخصصی قلب (بخش اکو کاردیوگرافی –تست ورزش و هولتر مانیتورینگ) مراجعه و پس از دریافت نوبت برای انجام این تست ها راهنمایی شوند.

سنگ شکن

بخش سنگ شکن

مساحت بخش: ۵۵ متر مربع

تعداد تخت: ۲ عدد

رئیس بخش: آقای دکتر پوررضا

سرپرستار: سپیده بنیاد

تعداد پرسنل پرستاری: ۲ نفر کارشناس پرستاری

منشی: ۱

خدمات: ۱

سنگ شکن

سنگ شکن چیست؟

سنگ شکن برون اندامی با استفاده از امواج شوک دهنده از خارج بدن، تکنیکی است که در آن می توان بدون انجام جراحی، سنگهای کلیه و حالب را درمان نمود. در این روش از امواج با انرژی بالا که قابلیت عبور از بافتهای بدن را دارند، جهت شکستن سنگ به قطعات بسیار کوچکتر استفاده می شود. بعلت اندازه کوچک، سنگهای حاصله از طریق ادرار از بدن دفع می شوند.

مزایا و معایب این روش چیست؟

اصلی ترین مزیت این روش آن است که بدون انجام جراحی می توان سنگ را درمان نمود. در نتیجه ، هزینه ها، زمان بستری در بیمارستان، عوارض جانبی و دوره بهبودی کاهش خواهد یافت. متأسفانه تمامی انواع سنگها با این روش قابل درمان نمی باشند. بعلاوه گاهی اوقات قطعاتی از سنگ در داخل بدن باقی می ماند که نیاز به انجام روش های درمانی دیگری می باشد.

آیا بیمار نیاز به بیهوشی خواهد داشت ؟

عموماً جهت کمک به آرامش بیمار وکاهش اضطراب وی ممکن است از داروهای مخدر و سایر مسکن ها استفاده شود و به ندرت نیاز به بیهوشی عمومی می باشد.

بعد از درمان باید انتظار وقوع چه مسائلی را داشت؟

بعد از اتمام درمان بسیاری از بیماران می توانند حرکت کنند و حتی خیلی ها نیز در طی یک تا دو روز بعد از درمان می توانند به کارهای روزمره خود بپردازند. رعایت رژیم غذایی لازم نیست اما نوشیدن مقادیر زیادی آب می تواند به دفع سنگ کمک کند. ممکن است در حین دفع سنگ مقداری درد ایجاد شود که معمولاً بعد از درمان شروع شده و گاهی می تواند تا چهار الی هشت هفته بعد از درمان ادامه یابد. مصرف مقادیر کافی از مایعات و خوردن داروهای مسکن می تواند به کاهش درد کمک کنند. در موارد تب و لرز –درد شدید و خونریزی ادراری پایدار باید پزشک معالج را مطلع نمایید.

عوارض جانبی این عمل چیست ؟

گاهی اوقات بعد از چند روز ممکن است در ادرار خون وجود داشته باشد. عبور سنگ خرد شده می تواند سبب بروز ناراحتی در فرد شود. گاهی نیز سنگ بطور کامل نشکسته است و انجام روشهای درمانی دیگر مورد نیاز خواهد بود. در موارد نادر ممکن است که بعد از سنگ شکن هماتوم اطراف کلیه ایجاد شود.

آیا این روش را می توان برای تمامی سنگهای کلیوی مورد استفاده قرار داد ؟

خیر، اندازه ، محل و جنس سنگ از جمله فاکتورهایی است که باید جهت انجام این روش مدنظر قرار گیرند. بعلاوه عکس برداری محل سنگ باید مشخص شود تا امواج دقیقاً به محل سنگ تابانیده شوند. اگر اختلالات ساختاری وجود داشته باشد نیز باید از روشهای دیگر درمانی استفاده شود. از طریق عکسبرداری و سایر آزمایشات مشخص خواهد شد که آیا این روش جهت درمان مناسب است یا نه. گاهی نیز ممکن است این روش درمانی با سایر روشها ترکیب شود.

چه روشهای درمانی دیگر وجود دارد؟

حدود90 درصد از سنگها بدون درمانی خاص از کلیه ها دفع می شوند. در مواردیکه دفع خود بخود صورت نگیرد روشهای درمانی جهت برداشت سنگ مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی سنگها با دارو قابل دفع هستند. در موارد دیگر می توان از روشهایی نظیر برداشت سنگ از طریق پوست یا از طریق یورتروسکوپ استفاده نمود.

آیا سنگهای کلیوی قابل پیشگیری هستند؟

بله کسانی که بیش از یک سنگ کلیه دارند، احتمال بیشتری دارد که سنگ جدیدی نیز بسازند. جهت تعیین علل احتمالی بروز سنگ ممکن است ازادرار 24 ساعته بیمارتست آزمایش متابولیک انجام گیرد. بعد از تعیین علت به بیمار می توان توصیه نمود که به مقدار بیشتری مایعات مصرف نماید. از رژیم غذایی خاص پیروی نماید و گاه می توان از داروهای خاصی استفاده نمود .

آندوسکوپی

آندوسکوپی:

مساحت بخش: ۳۹ متر مربع

تعداد تخت: ۲ عدد

پروسیجر‌های بخش: آندوسکوپی، کولونسکوپی،

رئیس بخش: آقای دکتر عباس قنبری

مسئول بخش: هانی امیر

تعداد پرسنل پرستاری: ۲ نفر کارشناس پرستاری

منشی: ۱      خدمات: 1

ando

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی:

مساحت بخش: ۱۱۱ متر مربع

تعداد تخت: ۳ عدد

رئیس بخش: آقای دکتر محمد رحمان برهانی، متخصص طب فیزیکی و توان پزشکی

مسئول بخش: خانم معصومه منفردی کارشناس فیزیوتراپی

پرسنل بخش: خانم سمانه علیدوست کارشناس فیزیوتراپی

خدمات: ۱

1

عملكرد فيزيوتراپيبخش فيزيوتراپي بيمارستان گلسار درزيرزمين واقع شده است تابيماران امكان دسترسي سريع به اين واحد راداشته باشند. اين بخش درشيفت صبح داير مي باشد وباكليه بيمه هاي طرف قراردادبابيمارستان قرارداد دارد.دراين مركز خدمات فيزيوتراپي هم براي بيماران سرپائي وهم بيماران بستري دربخش انجام مي شود.

دستگاههاي مختلف الكتروتراپي ومكانوتراپي موجود در بخش شامل:

دستگاههاي الكتروتراپي شامل:دستگاههاي تنفسي-فاراويك-اولتراسوند-اينترافرانشيال-واكيوم ليزر- و…APS

دستگاههاي مكانوتراپي شامل:تخت فريم باانواع اسلينك هاو وزنه ها-شولدرويل-پولي-دوچرخه ثابت-تريدميل و…

دراين مركز انواع بيماريها مانند ضايعات نخاعي-سكته هاي مغزي-دردهاي عضلاني-آرتروز-آسيب هاي ورزشي و…تحت درمان قرار مي گيرد.

داروخانه

داروخانه:

مسئول واحد : خانم دکتر تحویلداری – دکتر داروساز

مساحت واحد : 60 متر مربع

تعداد کارکنان : 4 نفر

daro

آنژیوگرافی

آنژیوگرافی:

مساحت بخش: ۷۰ متر مربع

تعداد تخت: ۱ عدد

رئیس بخش: آقای دکتر شاد، متخصص قلب و عروق

سرپرستار: خانم رقیه فرزانه، کارشناس پرستاری

تعداد پرسنل پرستاری: ۴ نفر کارشناس پرستاری ۲ نفر کارشناس رادیولوژی

anjio

نوتوانی قلب

مركزنوتواني قلبي بیمارستان گلسار اولین و مجهزترین مرکز ناتوانی قلبی ارگومتریک با مانیتورینگ سانترال و سیستم (EECP-MC2 (Enhanced external counter pulsation در استان گیلان می باشد.اين بخش تحت نظارت مستقيم متخصص قلب وعروق بيمارستان گلسارومتخصص طب فيزيكي وتوانبخشي وپزشكان وكارشناسان پرستاري وفيزيوتراپي مجرب درسيستم نوتواني قلب وعروق وكارشناس تغذيه وروانشناسي باليني اداره مي شود.

نوتوانی قلب:

مساحت بخش: ۷۱ متر مربع

۱ عدد تخت EECP    خدمات: ۱

تعداد دستگاه‌های نوتوانی قلب:

۲ عدد تریدمیل، ۲ عدد دوچرخه، ۲ عدد آرم

رئیس بخش: آقای دکتر ارشادی، متخصص قلب و عروق

مسئول واحد:خانم مهرنازپور قلی‌، کارشناس پرستاری

پرسنل پزشکی: آقای دکتر محمد رحمان برهانی، متخصص طب فیزیکی آقای د کتر علی شریفی پزشک عمومی

پرسنل: خانم معصومه منفردی، کارشناس فیزیوتراپی خانم معصومه علیدوست کارشناس فیزیوتراپی

not1

دستور كلي برنامه عبارت خواهدبود از:

الف)آمادگي بيمار شامل:2ساعت قبل از ورزش غذاي سنگين نخورد الكل مصرف نكرده باشد. نبايد از2ساعت قبل از ورزش نوشيدني هاي حاوي كافئين بخورد يك ساعت قبل از ورزش سيگارنكشد.

لباس راحت ومناسب ورزش بپوشد 15-10دقيقه قبل از شروع جلسه دركلنيك حضوريابد وجود هرعلامت غيرعادي نظير درد-بيقراري و…راحتمابه پرستاربخش اطلاع دهد.

اگر درمصرف دارو تغيير دادبه پرستار بخش اطلاع دهد. وسايل گرانبها همراه نداشته باشد.

ب)گرم كردن: قبل ازشروع هرجلسه بيمار بايد خود راباورزش هائي كه به منظور گرم كردن مورداستفاده قرار مي گيرد گرم كند

ج)حركات اصلي ورزشی: ورزش هائي كه بيمار دراين مرحله انجام مي دهد بايد ايروبيك وايزوتونيك باشدكه با دستگاههایی مثل تريدميل وارگونومتر انجام مي گردد.

د)مرحله خنك كردن: اين مرحله پس ازانجام فعالين هاي اصلي ورزش،سطح فعاليت بايستي به تدريج كم شود تاقطع گردد.

اهداف:

1- افزايش كارآئي قلبي

2- پیدا كردن آريتمي هاي قلبي

3-آموزش بيماربراي انجام فعاليتهاي ورزشي

4- آموزش بيمار،خانواده واطرافيانش براي تصحيح شرايط وعادات زندگي

5-بهبود عملكردسايكولوژيك بيمار

6-آماده كردن بيمار براي بازگشت به كاروازسرگيري زندگي خانوادگی

7-آماده كردن بيمار براي برنامه هاي دراز مدت ورزشي

نحوه انجام برنامه:

قبل از اينكه بيمار توسط پزشك ارجاع دهنده به كلنيك معرفي شد، بررسي هاي لازم درزمينه سابقه پزشكي بيمار،وضعيت زندگي، معاينه فيزيكي،انجام آزمايش خون،بررسي وضعيت توان جسمي با انجام تست ورزشي و نيز بررسي سايكولوژي انجام مي گردد. باتوجه به نتيجه اين بررسي ها، دستور شروع برنامه نوتواني درفاز دو صادر مي شود،تعداد جلسات معمولا36جلسه مي باشد.

مركزنوتواني قلبي بیمارستان گلسار اولین و مجهزترین مرکز ناتوانی قلبی ارگومتریک با مانیتورینگ سانترال و سیستم (EECP-MC2 (Enhanced external counter pulsation در استان گیلان می باشد.اين بخش تحت نظارت مستقيم متخصص قلب وعروق بيمارستان گلسارومتخصص طب فيزيكي وتوانبخشي وپزشكان وكارشناسان پرستاري وفيزيوتراپي مجرب درسيستم نوتواني قلب وعروق وكارشناس تغذيه وروانشناسي باليني اداره مي شود.

فرآيند عملكرد بازتواني قلبي:

توانبخشي قلبي دربيمارستان شامل دو فاز مي باشد:

فازيك: متشکل ازمجموعه فعاليتهاي خفيف ورزشي وآموزشي است. اين مرحله جهت بيماران قلبي بستري دربخش ها انجام مي گردد.

فاز يك نياز به تجهيزات كمي دارد كه توسط فيزيوتراپ دركنار ياروي تخت بيمار انجام مي گردد و آموزش توسط پرستار بخش- فیزیوتراپ- متخصص ورزش،سايكولوژيست وپزشك انجام مي گردد.

فوايد فاز يك: افزايش اطلاعات بيمار تغيير وتصحيح شيوه زندگي آماده كردن بيمار براي انجام فازهاي بعدي توانبخشي قلبي فاز دو: یک برنامه تحت کنترل برای بیماران سرپایی قلبی می باشد که با مانیتورینگ ECGمداوم یا متناوب همراه است. این کار در کلنیک بازتوانی قلب انجام می گردد.

رادیولوژی و سونوگرافی

رادیولوژی و سونوگرافی:

مساحت: ۲۸۲ متر مریع

مسئول فنی رادیولوژی و سونوگرافی: خانم دکتر زهرا مرادی، آقای دکتر احمد ملکی

مسئول بخش: آقاي جليل ربيعي

تعداد پرسنل: ۵ نفر کارشناس و کاردان رادیولوژی

منشی: ۲ نفر      خدمات: ۱ نفر

sono

سی‌تی اسکن

  • مبنای توموگرافی کامپیوتری ، اندازه گیری مستقیم بقایای انرژی یک رشته پرتو ایکس پس از عبور از بدن می باشد.

 

  • کامپیوتر برای تمام نقاطی از بدن که در مسیر عبور پرتو ایکس قرار گرفته اند به تجزیه و تحلیل و و محاسبه می پردازد.

 

  • عکسی که به این ترتیب از کامپیوتر بدست می آید مثل یک برش تشریح عرضی از بدن است که در آن تمامی قسمتها را به خوبی می توان بررسی کرد.

سی‌تی اسکن:

CT San

مساحت: ۱۸۷ متر مربع

مسئول فنی: خانم دکتر بزرگ‌نیا، متخصص رادیولوژي، سونوگرافی، MًRI و سی‌تی‌اسکن

تعداد پرسنل: ۵نفر کارشناس رادیولوژی

منشی :۲ نفر

نفر خدمات : ۱نفر

ct


“در هر شرایطی سه اصل خوش‌رویی، خوش‌گویی و خوش‌خویی را به عنوان زیباترین روش تكریم ارباب رجوع مي دانیم”شبکه های اجتماعی


اینستاگرام

www.instagram.com/golsarhospitalتلگرام

www.telegram.com/golsarhospitalدرباره مابيمارستان تخصصي و فوق تخصصي گلسار يكي از معروفترين و با سابقه ترين بيمارستان هاي خصوصي در سطح استان سرسبز گيلان است. اين مركز درماني بهداشتي از سال 1375 فعاليت خود را آغاز و بتدريج توسعه و تكامل يافت.


ارتباط با ما


25 الی 32111718-013


 رشت، گلسار، بلوار سمیه، خیابان 142

کد پستی: ۶۳۱۱۱-۴۱۶۵۷


پیاده سازی و اجرا: تجارت الکترونیک پارس داتام | میزبانی وب: آپتایم هاست