بیمارستان گلسار در حال بارگذاری ......

[vc_row full_width=”stretch_row” gap=”3″][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

سرپرست تاسيسات :آقای مهندس همایون دادرس

مساحت واحد : ۳۴0 متر مربع

تعداد پرسنل واحد : ۱۱ نفر

مسير دستيابی دفتر تاسيسات: محوطه شمال غربی بيمارستان

واحدتاسيسات بیمارستان گلساررشت در ضلع شمال غربي بیمارستان واقع شده است اين اداره از بدو تاسيس بیمارستان تا كنون فعاليت هاي چشمگيري داشته و مي توان وظايف آن ر ا بر اساس چارت تشكيلاتي بیمارستان بصورت ذيل بيان نمود: انجام امور مربوط به تعمير ساختمانها و تاسيسات و داير نگهداشتن تاسيسات سرويس و نگهداري كليه ساختمانها و دستگاههاي مختلف تاسيساتي از قبيل حرارت مركزي- تهويه مطبوع- شبكه داخلي برق فشار قوي و فشار ضعيف، تلفن، آب و فاضلاب، گاز و …. و انجام سرويس‌هاي لازم به واحدهاي مختلف بیمارستان پيش بيني لوازم مورد نياز و تشخيص ضرورت خريد مواد مورد نياز جهت سرويس موتور خانه‌ها و لوازم يدكي تلفن خانه و ديگر واحدهاي ذي‌ربط. ايجاد شبكه هاي سيم كشي و كابل كشي در مواقع لزوم مهم اكنون بخشي از وظايف فوق به عهده اداره تاسيسات بیمارستان و بخشي ديگر بر اساس قرارداد به پيمانكار واگذار گرديده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1557304544862{background-image: url(https://golsarhospital.ir/main/wp-content/uploads/2019/05/hospitalackground111.jpg?id=2382) !important;}”][vc_column][vc_column_text]

معرفي واحد تاسيسات( facilities) :

واحد تاسيسات بیمارستان گلسار رشت درسال ۱۳۷۵ تاسیس و راه اندازی گردیده است و وظيفه نگهداری و تعمیر سیستم ها و تجهيزات تاسيساتي را عهده دار می باشد.

پیام واحد :

بهره گیری از فن آوریهای جدیدجهت ارتقا سطح کمی وکیفی کاربمنظورتامین آسايش، سلامتي و نشاط ساکنان بیمارستان.

معرفی واحدهای تاسیسات :

واحد تاسيسات در حال حاضر از واحدهاي زير تشكيل گرديده است:

واحد برق، واحد لوله‌كشي آب و فاضلاب، واحد تصفیه آب و فاضلاب، واحد جوشكاري و آهنگری

*واحد برق

برق فشار ضعيف:از اهم فعاليت‌هاي اين بخش در ارتباط با تعميرات نگهداري برق در محل ، تعميرات نگهداري پمپ خانه ، آبرساني، محوطه پاركينگ درب ورودي، و… مي‌باشد. همچنين بخشي از نگهداري برق بیمارستان ، در قالب قرارداد به پيمانكار واگذار گرديده و بیمارستان بر عملكرد آنها توسط كارشناس برق اداره تأسيسات نظارت دارد. برق فشار قوي بیمارستان :كه سرويس ، خدمات ، تعميرات و نگهداري آن توسط واحد تاسيسات انجام می شود، بااشتراك از طريق يك فيدر اختصاصي از پست برق شهر رشت تغذيه مي گردد . از طريق خط هوايي سر خط مجموعه كابل زميني فشار قوي به داخل پست هاي برق هدايت مي شود. در اين مجموعه 1 پست برق وجود دارد و ترانسفورماتور زميني فشار قوي به داخل پست هاي برق نیز متشکل از لوازم فشار قوی و دیژنکتورها و سکیسونرها در ترانسفورماتور است .

* واحد لوله كشي آب و فاضلاب

اين واحد با هماهنگي هاي بعمل آمده در بیمارستان ،در بخش تعميرات، نگهداري و احياناً نوسازي شرکت داشته به صورت شبانه روزي مشغول به فعاليت مي باشد.

* واحد شبكه فاضلاب

اين واحد نيز فعاليت خود را جهت رفع گرفتگي فاضلاب‌ها در داخل و خارج از ساختمان‌ها و لايروبي منهول را در بیمارستان بعهده دارد.

* واحد جوشكاري

با توجه به حجم زياد كار اين واحد ،جوشكاري در ارتباط با ساخت درب، پنجره، نرده، ميز، و…..براساس درخواست واحدهاي مختلف مي‌باشد.بيشتر كارهاي جوشكاري مربوط به بیمارستان ساختن درب و پنجره ساختمان می باشد .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” gap=”3″][vc_column][vc_column_text]

عملیات فني واحد تاسيسات بیمارستان گلساررشت

يکي از مهمترين عوامل تعيين کننده در آسايش، سلامتي و نشاط ساکنان هر ساختمان، چگونگي عملکرد تأسيسات گرمايش ـ سرمايش و تهويه مطبوع ساختمان مي‌باشد. از سوي ديگر سيستم گرمايش مرکزي يا موتورخانه به دليل برخورداري از امتيازاتي چون: «جدا بودن فضاي احتراق سوخت از فضاي کار و زندگي»، «کاهش خطرات و آلودگي‌ها»، «امکان کنترل و نگهداري بهتر» و«صرفه‌جويي در هزينه‌هاي انرژي» بهترين گزينه براي تأمين انرژي حرارتي ساختمانهاي بزرگ و مجتمع‌هاي ساختماني با کاربري اداري، تجاري و مسکوني مي باشد. از آنجايي که موتورخانه، قلب ساختمان به شمار مي‌آيد لازم است که کليه مراحل «طراحي»، «انتخاب تجهيزات»، «نصب و راه‌اندازي»، «تعمير و نگهداري»، «سرويس و بازديد» آن بوسيله افراد مجرب و آموزش ديده انجام شود. علاوه بر آن ساماندهي چنين مجموعه گسترده‌اي از تجهيزات مکانيکي و الکتريکي، بدون داشتن يک «برنامه مدون» امکان پذير نيست.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1557382893190{background-color: #e2e2e2 !important;}”][vc_column][vc_column_text]

در جدول زير مقايسه‌اي بين شيوه صحيح و شيوه غلط در راهبري و مديريت تأسيسات حرارت مرکزي انجام شده است.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”2504″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_border” border_color=”pink”][vc_column_text]

واحدتاسيسات بیمارستان گلساررشت ساماندهي تأسيسات حرارت مرکزي (موتورخانه‌هاي بیمارستان) را بر عهده دارد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” gap=”3″][vc_column][vc_column_text]

طرح «ساماندهي موتورخانه‌هاي بیمارستان» به طور کامل شامل مراحل زير است:

۱ـ آموزش: در اين مرحله، پرسنل مي توانند نکات کاربردي و مفيدي را در مورد روش‌هاي صحيح نگهداري تجهيزات موتورخانه و بهينه سازي مصرف انرژي در ساختمان بياموزند.

۲ـ تهيه شناسنامه فني براي موتورخانه: در اين مرحله همه مشخصات ضروري موتورخانه از جمله نقشه‌ها و پلان‌ها، دستورالعمل سرويس تجهيزات و برچسب انرژي به صورت يکجا تهيه و در اختيار مسؤول تاسيسات قرار دارد.

۳ـ سرويس و اصلاح مدار آب در گردش: در اين مرحله علاوه بر سرويس‌هاي لازم بر روي ديگ آب گرم، مواردي چون رسوب‌زدايي، سرويس پمپها، عايقکاري، بررسي افت فشار و اصلاح سيستم لوله‌کشي، سرويس منبع انبساط و . . . انجام مي‌شود.

۴ـ سرويس و اصلاح سيستم سوخت و احتراق: در اين مرحله، ابتدا تک تک اجزاي خط سوخت رساني به لحاظ مسايل ايمني و استاندارد مورد بازبيني و اصلاح قرار مي‌گيرد. سپس مشعل به طور کامل سرويس شده و در مرحله آخر با کمک دستگاه آناليز گازهاي احتراق به صورت دقيق تنظيم مي‌شود. اهميت فوق العاده اين مرحله در حذف آلودگي‌ها (بويژه مونواکسيد کربن) و کاهش مصرف سوخت تا حد 20 درصد مي باشد.

۵ـ سرويس و اصلاح مسير خروج محصولات احتراق: دودکش همانطور که وظيفه خارج کردن گازهاي حاصل از سوخت را از محيط ساختمان بر عهده دارد، مهمترين منبع اتلاف انرژي نيز هست (به علت خروج گازهاي داغ) به همين دليل طراحي صحيح و کنترل شرايط دودکش اهميت بسيار زيادي دارد. در اين مرحله پس از بازبيني و اصلاح مسير دودکش ، قدرت مکش آن توسط دستگاه اندازه‌گيري شده و در صورت لزوم اقداماتي براي متعادل نمودن مکش دودکش و رساندن آن به حد استاندارد انجام مي شود.

۶ـ سرويس و اصلاح مدار فاضلاب در گردش: در اين مرحله علاوه بر سرويس‌هاي لازم بر روي تصفیه خانه فاضلاب، مواردي چون هوادهی، سرويس پمپها، گندزادیی، بررسي افت فشار و اصلاح سيستم لوله‌کشي، سرويس لاگون هوادهی و تغلیظ لجن و . . . انجام مي‌شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]“در هر شرایطی سه اصل خوش‌رویی، خوش‌گویی و خوش‌خویی را به عنوان زیباترین روش تكریم ارباب رجوع مي دانیم”شبکه های اجتماعی


اینستاگرام

www.instagram.com/golsarhospitalتلگرام

www.telegram.com/golsarhospitalدرباره مابيمارستان تخصصي و فوق تخصصي گلسار يكي از معروفترين و با سابقه ترين بيمارستان هاي خصوصي در سطح استان سرسبز گيلان است. اين مركز درماني بهداشتي از سال 1375 فعاليت خود را آغاز و بتدريج توسعه و تكامل يافت.


ارتباط با ما


013-34900


 رشت، گلسار، بلوار سمیه، خیابان 142

کد پستی: ۶۳۱۱۱-۴۱۶۵۷


پیاده سازی و اجرا: تجارت الکترونیک پارس داتام | میزبانی وب: آپتایم هاست